Wybór dobrego detektywa. 3 kluczowe cechy oferowanej usługi: bezpieczeństwo, poufność, dyskrecja

Kiedy słyszysz słowo „detektyw” na myśl przychodzi Ci najsłynniejszy z detektywów, czyli Sherlock Holmes. O ile pan Holmes rozwiązywał najczęściej zagadki kryminalne dotyczące morderstw, o tyle współcześni prywatni detektywi zajmują się m.in. poszukiwaniem dowodów zdrady, osób zaginionych oraz mienia. Oprócz tego sprawdzają też przyszłych pracowników, ściągają długi i ustalają rzeczywisty majątek firm i osób prywatnych.

 Jak wybrać dobrego detektywa, który rozwiąże sprawę i jednocześnie będzie działał zgodnie z prawem. Poniżej najważniejsze cechy charakteryzujące profesjonalnego detektywa.

Bezpieczeństwo gwarantowane przez detektywa

Wybierając detektywa, zależy Ci przede wszystkim na tym, żeby wykonywał swoją pracę zgodnie z prawem i zachował Twoje bezpieczeństwo. Jeśli zlecasz obserwację osoby, chcesz, żeby odbyła się na tyle dyskretnie, żeby nikt się o niej nie dowiedział. Pełne bezpieczeństwo usługi detektywistycznej (praca na pewno zostanie wykonana i nie stracisz zapłaconych pieniędzy) gwarantują certyfikowani detektywi z długoletnim doświadczeniem. Jeśli chcesz mieć pewność, że zlecenie wykona rzetelny detektyw, zgłoś się do profesjonalnej agencji detektywistycznej.

Detektyw musi zachować poufność

Kiedy decydujesz się na usługi detektywistyczne, upewnij się, że wybrany przez Ciebie detektyw gwarantuje poufność. Chcesz przecież utrzymać w tajemnicy niewygodne dla siebie informacje albo to, że śledzisz swojego partnera. Zbierane przez detektywa dane są zwykle na tyle „wrażliwe”, że powinny pozostać tajemnicą. Licencjonowany detektyw ubezpiecza swoją działalność detektywistyczną i wpisuje ją do rejestru działalności regulowanej. Tylko w takim przypadku masz gwarancję, że detektyw rzetelnie wykona swoją pracę.

Dyskrecja w obserwacji

Po co Ci detektyw, który przy pierwszej lepszej okazji zdradzi swoją obecność zamiast dyskretnie obserwować? Decydując się na detektywa, poszukaj takiego, który potrafi zdobyć dowody bez narażania Ciebie na nieprzyjemności. Jeśli zlecasz obserwację np. opiekunki do dziecka, zależy Ci, żeby detektyw wykonał swoją pracę nie ujawniając się. Dlatego najlepiej skorzystaj z usług dużej agencji detektywistycznej, która zatrudnia tylko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

Współpraca z dobrym detektywem

Profesjonalny detektyw już na pierwszym spotkaniu wylegitymuje się swoją licencją, a przy zleceniu podpisze z Tobą umowę i wystawi fakturę za usługę. Po wpłaceniu zaliczki na jego konto wyśle też fakturę zaliczkową. Kiedy współpracujesz z dobrym detektywem, po wykonaniu przez niego zlecenia otrzymasz sprawozdanie o czynnościach, które przeprowadził. Detektyw przedstawi też zebrany materiał dowodowy (np. zdjęcia, filmy, dokumenty).

Na co uważać przy wyborze detektywa

Jeśli poszukujesz detektywa pracującego na własny rachunek, a nie współpracującego z biurem detektywistycznym, zwróć uwagę, czy:

  • posiada ważną licencję, ubezpieczenie i czy jest wpisany do rejestru działalności regulowanej
  • podaje pełne dane swojej siedziby i czy nie unika spotkania się w swoim biurze
  • podpisuje z Tobą umowę dotyczącą wykonania zleconej usługi
  • wysyła potwierdzenie wpłacenia zaliczki
  • wystawia faktury za swoją usługę

Jeśli cena usługi detektywistycznej, którą wybierasz jest wyjątkowo niska w porównaniu z cenami konkurencji, poszukaj innego detektywa.

Idealny detektywskorzystaj z usług agencji detektywistycznej zatrudniającej tylko wykwalifikowanych pracowników.

M C
M C
Najnowsze Wpisy

Skomentuj ten wpis

Skontaktuj się z nami!

jak_nie_stracic_na_podziale_majatku-1proces-windykacyjny-dla-firmy