Gdy śledzenie nieuczciwej konkurencji jest jedynym wyborem – porady detektywa

Konkurencyjne firmy prześcigają się dziś w coraz to nowszych technologiach, innowacyjnych rozwiązaniach i nowocześniejszemu podejściu do klienta. Żaden przedsiębiorca nie chce, żeby jego firma była przez innych kopiowana, żeby wykradano jego pomysły i rozwiązania biznesowe. W sytuacji kiedy konkurencyjna firma dopuszcza się czynów nieuczciwej konkurencji, czas skorzystać z pomocy agencji detektywistycznej.

Konkurencja – kiedy firma stosuje nieuczciwe praktyki

Podejrzewasz, że inna firma próbuje nakłonić Twoich pracowników do zerwania umowy i zdradzenia tajemnicy firmowej? A może jakieś przedsiębiorstwo rozpowszechnia o Twojej firmie nieprawdziwe informacje, które godzą w Twoje interesy? Jeśli tak, oznacza to, że firma stosuje wobec Ciebie praktyki nieuczciwej konkurencji. Czas na zebranie dowodów, które później przedstawisz w sądzie. Tylko jak śledzić konkurencję i podglądać, czy dopuszcza się niedozwolonych praktyk?  

Detektyw dla biznesu – kiedy śledzenie pozostaje jedynym wyborem

Inwigilacja własnych pracowników, sprawdzanie, czy nie zdradzają tajemnicy firmowej, a także obserwowanie firmy, która stosuje nieuczciwe praktyki to zajęcie czasochłonne wymagające doświadczenia. Detektywi z MBDetektywi radzą, żeby śledzić konkurencję z pomocą profesjonalistów, czyli z agencją detektywistyczną. Najlepiej taką, która specjalizuje się w usługach dla biznesu i ma duże doświadczenie w śledztwach gospodarczych.

Nieuczciwa konkurencja – a może śledzić ją na własną rękę

Praktyki nieuczciwej konkurencji przynoszą straty finansowe Twojej firmie, mogą prowadzić do utraty płynności finansowej, a nawet spowodować upadłość. Firmy stosujące nieuczciwe praktyki potrafią ukrywać swoje działania, które trudno wykryć, jeśli nie ma się w tym doświadczenia. Możesz śledzić prezesa podejrzanej firmy i sprawdzać, co robi, ale nie masz żadnej gwarancji, że zdobędziesz interesujące Cię informacje i dowody. Agencje detektywistyczne zajmujące się na co dzień śledztwami gospodarczymi i wykrywające praktyki nieuczciwej konkurencji, profesjonalnie zgromadzą potrzebne Ci dane. Detektyw przeanalizuje informacje o podejrzanej firmie, przeprowadzi wywiad z pracownikami i współpracownikami, poprowadzi obserwację firm, które mogą stosować praktykę nieuczciwej konkurencji.

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji – jakie praktyki są niedozwolone

Do czynów nieuczciwej konkurencji, które sprawdzi dla Ciebie detektyw należą:

  • naruszanie tajemnicy firmy, która stanowi wartość gospodarczą (informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne)
  • nakłanianie pracowników do łamania warunków umowy lub zerwania umowy o pracę w firmie
  • szkalowanie firmy i rozpowszechnianie o niej nieprawdziwych informacji
  • naśladowanie produktów Twojej firmy i oznaczanie ich tak, że wprowadzają klienta w błąd
  • oznaczanie produktów Twoją marką
  • prowadzenie nieuczciwego marketingu (nieuczciwa reklama, promocja)
  • sprzedawanie produktów podobnych do Twoich po cenach dumpingowych
  • organizowanie sprzedaży lawinowej
  • przekupywanie osób pełniących funkcje publiczne

Bezpieczny rozwój w biznesie – jak nie dać się konkurencji

Firma stosująca praktyki nieuczciwej konkurencji powinna jak najszybciej zniknąć z rynku. Jeśli masz podejrzenia, że ktoś kopiuje Twój pomysł lub korzysta z Twoich zasobów technologicznych, jak najszybciej rozpocznij monitoring takiej firmy.  

M C
M C
Recommended Posts

Skomentuj ten wpis

Skontaktuj się z nami!

jakie koszty wynajecia detektywalojalnosc-pracownikow