5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze agencji detektywistycznej

Z roku na rok powstają dziesiątki nowych biur detektywistycznych. Duża łatwość w ich znalezieniu nie powinna jednak uśpić Twojej czujności, ponieważ rzetelna i profesjonalna agencja detektywistyczna to niekoniecznie taka, która ma ciekawą stronę www, czy jest na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze biura detektywistycznego?

Wiarygodny detektyw

Wiarygodność w tej profesji jest kluczową wartością, bo wpływa na efekty prowadzonych działań, które dla Ciebie jako klienta są najważniejsze. O wiarygodności agencji detektywistycznej świadczy licencja na wykonywanie tego specyficznego zawodu, której otrzymanie reguluje ustawa o usługach detektywistycznych. Jeśli agencja, do której się zgłaszasz nie ma posiada takiej licencji, albo twierdzi, że ją ma, ale nie chce pokazać stosownych dokumentów, które to potwierdzają, to powinien być dla Ciebie sygnał ostrzegawczy i argument na odrzucenie współpracy.

Bezpieczny detektyw

Kolejną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest posiadanie przez biuro detektywistyczne ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z racji wykonywanej działalności. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ jest to forma zabezpieczenia interesów firmy, ale także Twoich, jako jej klienta.

Detektyw 24 godziny na dobrę

Praca detektywa bardzo często wymaga wielogodzinnych obserwacji, często z przemieszczaniem się nawet między miastami. Jeśli jego praca ma przynieść efekty, detektyw powinien oferować pracę nad zleceniem 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Jakość materiałów

Wynajmując detektywa nierzadko znajdujemy się w trudnej sytuacji, która opiera się o sądową egzekucję np. przygotowujemy się do rozwodu, albo do odzyskania wierzytelności od dłużnika. Rzetelne materiały dowodowe także w formie zdjęć, video czy  nagrań rozmów telefonicznych to podstawa, aby w sądzie zyskać przewagę nad drugą stroną. Dlatego ustalając warunki współpracy z detektywem, zwróć uwagę, na to, jakie dowody może Ci dostarczyć, co zawiera zwykle raport, który przedstawia jako podsumowanie swojej pracy dla klienta?

Umowa

Profesjonalna i legalnie działająca agencja detektywistyczna prowadzi transparentną formę rozliczenia ze swoimi klientami. Co to znaczy? Po pierwsze, działa w oparciu o umowę cywilno- prawną, a po drugie po wpłacie zaliczki przez Ciebie, wystawia stosowną fakturę zaliczkową. Zaś po zakończeniu zlecenia wystawia fv za całość usługi.

M C
M C
Recommended Posts

Skomentuj ten wpis

Skontaktuj się z nami!